Pergoly s rolovacím tienením sú ideálnym doplnkom nielen domu či záhrady, ale tiež napríklad krčmičky so záhradkou.
 
 
 
Výhodou oproti pergolám s pevnou strechou je, že v príjemnom počasí si môžete vychutnať úplný a ničím nerušený výhľad na okolie i nebo. Keď však začnú byť slnečné lúče príliš obťažujúce a priame, môžete ľahko stiahnuť rolovacie tienenia a pokračovať v relaxáciu alebo v záhradnej party, bez toho aby vám svietilo do očí.
 
 

Estetické riešenie s dostatočnou ochranou

Hliníkové pergoly s tienením sú príjemné napohľad a zapadnú vďaka ľahké a vzdušné konštrukcii prakticky do akéhokoľvek okolia, bez toho aby vyrušovali a príliš nabourávaly celkové ladenie záhrady, pozemku a pod.
 
 
Tienenie rolovacie pergoly pozostáva z vodiacich líšt obvykle opatrených pružinovým systémom, ktorý umožňuje napínanie látky. Napínanie a sťahovanie tienenie sa vykonáva pohodlne pomocou ovládania, ktoré umiestnite podľa vlastnej potreby.
 
 
Látky používané na strechy rolovacích pergol sú kvalitné a odolávajú ako UV žiarenie, tak i ďalším vplyvom počasia. Tienenou pergolu teda využijete nielen v sparnom lete ako ochranu pred slnkom, ale tiež napríklad v daždi a pod.
 
 
Látkové tienenie dostatočne ochráni pred zrážkami priestor pod ním a všetko, čo sa tu nachádza, takže vám nezmoknete napríklad látkové poťahy záhradného nábytku a nemusíte všetko hneď žať do domu, keď sa pokazí počasie.
 
 

Lacné a praktické

Rolovacie strechy k pergolám a ďalšie tieniaca technika patrí k veľmi obľúbeným riešením priľahlých domových exteriérov, záhradiek pod. Ďalším variantom, ktorá kompletne uzavrie priestor vo vnútri prístrešku alebo pergoly, sú rolovacie steny, ktoré nielenže ochráni pred vyčíňaním živlov, ale tiež zabráni únikom tepla.
 
Rolovacie pergoly sú technicky nenáročnú možnosťou, ktorá nevyžaduje zvláštnu údržbu, a navyše zaujme cenovou výhodnosťou.