Do studenej zimnej záhrady dajte muškáty, do temperované napríklad oleandre.
 
 

Skontrolujte zimnú záhradu pred zimou

Hliníkovou zimnú záhradu s izolačnými dvojsklami alebo trójsky a cez leto boli okná neustále dokorán? V zime je potreba zatvoriť okná na mikroventilácii alebo využiť klimatizáciu. Skontrolujte, či správne fungujú všetky kľučky v oknách. Pozornosť venujte tiež žalúziám. Ak sú poškodené, je lepšie vymeniť ich za nové. Skontrolujte tiež kúrenie, ak si prikurujeme pecou, ​​povolajte kominára.
 

Vybavte si záhradu

Ak trávite v záhrade veľa času, je vhodné si ju vybaviť kútikom, kde si uvaríte čaj či kávu a pohostíte hostí. Umiestnite sem sadu pekného riad, príbory aj rýchlovarnú kanvicu. Ak sťahujete z terasy nábytok do zimnej záhrady, nezabudnite ho očistiť a drevený nábytok opatriť ochranným náterom. Praktický je hliníkový nábytok, ktorý žiadnu zložitú údržbu nepotrebuje.
 

Ako dekoráciu použite rastliny

Celoročné zimná záhrada by mala byť rajom rastlín. V temperovanej záhrade sa bude dobre dariť banánovníka, drobnolistým liánám, fikusom alebo citrusovým plodom. Rastliny ošetrite proti škodcom, presaďte ich do čerstvej zeminy. Kúpte si do záhrady prírodné osvetlenie, ktoré sa čo najviac podobá dennému svetlu. Rastliny sa vám za svoju starostlivosť odmení.
 
 

Fauna do zimnej záhrady

V temperovanej zimnej záhrade sa bude dariť rybičkám vo fontánke alebo v akváriu, exotickým zvieratám ako sú chameleóni, gekón, rôzne druhy plazov. Svoje miesto si tu nájdu iste aj domácich miláčikov ako psy a mačky. Nezabudnite teda na vhodné pelechy a škrabadlá. Umiestniť tu môžete aj voliéru alebo klietku s papagájmi, andulku, slávika či iným vtáctvom.