Radi by ste svoj dom o niečo rozšírili, ale do nákladného a dlhého stavanie sa vám veľmi nechce? Zimná záhrada je vítaným kompromisom, ktorý dokáže vaše obydlie trochu nafúknuť a navyše ho prepojiť s prírodou.
 
 

Rôzne varianty použitia

Spôsobov, akým sa dá zimná záhrada využívať, je nepreberné množstvo, záleží tak hlavne na potrebách a fantázii jednotlivých majiteľov. Môže dobre slúžiť nielen ako miestnosť na relaxáciu, ale aj obývacia izba, pracovňa alebo krytý bazén. Rozširuje tiež priestory kaviarní a reštaurácií. Samozrejme, že môže tiež fungovať ako skleník. Väčšinou sa v tomto priestore pestujú hlavne okrasné kvety, pre paradajky alebo cibuľu by bolo zimnej záhrady trochu škoda.
 
 
 

Bežná skla sa nepoužívajú

Zimná záhrada sa samozrejme neskladá iba z obvodových stien, ale má aj strechu. Zastrešenie zimnej záhrady môže byť dvojaký. Je možné predĺžiť strechu domu a tým poskytnúť krytie aj záhrade, ale nie vždy sú k tomuto riešenie vhodné architektonické podmienky. Najčastejšie tak strechu tvorí rovnaký materiál ako steny, teda sklo. Nejedná sa však o bežný typ, ale o izolačné dvojsklá a trojsklá, ktoré sú vysoko odolná proti mechanickému poškodeniu. Na strechu sa dajú nainštalovať aj zaťahovacia markízy, rovnako tak je možné opatriť steny žalúziami. Ak budete chcieť, môžete úplne zabrániť slnečnému svitu, aby sa dostal dovnútra.
 
 

Nechajte si poradiť

Ak máte potrebu rozširovať bývania, môže byť zimná záhrada dobrým nápadom. Viac miesta sa hodí vždy. Záleží samozrejme na tom, koľko si prajete investovať financií. Tu platí priama úmera - väčšia izba, väčšie výdavky. Zásadné rozhodnutie je aj ohľadom použitého materiálu. Drevená zimná záhrada nie vždy môže ladiť s modernou architektúrou a rovnako tak asi nebude vhodné plast kombinovať napríklad so secesný stavbou. Prípadná konzultácia s architektom je teda opodstatnené.