Zimná záhrada je veľmi príťažlivým prvkom každého domu či záhrady. V lete či v zime, za každého počasia môžete tráviť príjemné chvíľu v zeleni.
 
 
 

Krása zimnej záhrady

Pôvodne sa v zimných záhradách pestovali citrusové plody, nazývali ich oranžéria. Výhodou je množstvo presklených plôch a orientácia na slniečko. Vzhľad, úžitkové vlastnosti aj komfort zimných záhrad a zasklených pergol sa v posledných rokoch zmenil.
 

Zimnú záhradu si užijeme po celý rok

Ak chceme zimnú záhradu pri dome využívať po celý rok, je potrebné ju v zime vykurovať, v lete ochladzovať a zabezpečiť tiež správnu izoláciu výplní konštrukcie. Je možné využívať tiež solárne panely, ktoré nám prinesú zisk. Než sa pre zimnú záhradu rozhodneme, je potrebné ju riadne naplánovať. Aby bola záhrada funkčná, je potrebné zvoliť správne stavebné prvky.
 
 

Dokonalý dizajn

Pre tých, ktorí chcú zvýšiť nielen estetickú, ale aj úžitkovú hodnotu domu, je ideálnou voľbou zimná záhrada s posuvnými dverami, ktorá je prepojená priamo so záhradou. Môžete tak kedykoľvek vyjsť rovno von. Začlenením zimnej záhrady k domu si vytvoríte ďalšiu obytnú časť.
 

Najčastejšie materiály použité na stavbu zimnej záhrady

Vplyv na funkciu a kvalitu zimnej záhrady má samozrejme použitý materiál. Na konštrukciu zimnej záhrady sa rozhodne neoplatí šetriť. Najčastejšie sa používa drevo, plast, hliník, ale aj ich kombinácie. Výplň je najčastejšie sklenená či z polykarbonátu. Drevo má príjemný vzhľad, má úmernú nosnosť, dá sa ľahko opracovať. Obľúbeným materiálom je hliník, ktorý je veľmi ľahký, nenáročný na údržbu, nevadí mu ani vlhkosť.