Zimnú záhradu môžete premeniť v botanický kútik, kde popustíte uzdu svojim pestovateľským vášňam.
 
 

Zimná záhrada ku každému domu

Trend zimných záhrad a zasklených pergol u každého domu vzrastá. Dnešné kvalitná konštrukcia sú veľmi nadčasové a domu pridajú na zaujímavosti. Je potrebné vybrať vhodnú veľkosť a tvar záhrady, s ohľadom na účel jej použitia. Aby bol priestor zimnej záhrady využiteľný aj v zime, je veľmi dôležitá orientácia na svetové strany, tým znížime náklady na vykurovanie.
 
 

Zeleň ako celoročná radosť

Milujete záhradníčenie a pestovanie zaujímavých rastlín? Zimná záhrada pri dome vám umožní pestovať ľubovoľné druhy rastlín celoročne. Vychutnáte si krásu zimnej záhrady a zelene v nej a tiež si tu môžete dopriať potrebný odpočinok. V tomto priestore môžete pestovať palmy, sukulenty, orchidee alebo citrusové plody.
 
 

Osvieženie v sparnom lete

Bojíte sa, že uprostred parného leta nebudete mať pre svoju zimnú záhradu s posuvnými dverami využitie? V tropických dňoch vám prinesie veľmi príjemné osvieženie, kedy sa uchýlite do tieňa svojich vypestovaných rastlín. Do priestoru môžete zabudovať napríklad fontánu.
 

Ochrana rastlín v zime

Trápi vás každý rok problém, kam schovať citlivé rastliny pred mrazom? Zimná záhrada je najlepším variantom. Iste je lepšie postaviť rastliny v útulnom priestore, než je krčiť na jednom parapete. V zimnej záhrade doprajete svojim rastlinám dostatok svetla, vlahy i tepla. Nezabudnite si vybrať aj správny typ záhradného nábytku, ktorý vám umožní vychutnať si chvíle pohody aj v zime. Kuchynský kútik s kávovarom či varnou kanvicou potom už budú len čerešnička na torte a lákadlom pre každú vašu návštevu.