Prosklená obytná miestnosť nám pridáva ďalší obytný priestor navyše. V lete je potrebné zvoliť správne vetranie a zatienenie.
 
 

Ako regulovať teplotu?

Teploty v zimnej záhrade môžete regulovať pomocou vetrania, klimatizácie i tieniacich prvkov.
 
Výhodou klimatizácie je možnosť nastavenia teploty po celý rok. Počítajte s vyššími výdavkami za elektrinu. Vetranie oknami sa ako príliš účinné nejaví a nezaobídete sa bez sieťou proti hmyzu.
 
Vykurovanie závisí na tom, ako budete zimnú záhradu využívať a čo v nej budete pestovať. Môžete využiť centrálne vykurovanie domu, podlahové kúrenie, tepelné čerpadlo, atď. Vhodné vykurovanie si nechajte odporučiť firmou, ktorá vám zimnú záhradu bude realizovať.
 
 

Tieniaca technika

 
Chcete svoje zimnej záhrade a presklenej pergole dopriať dostatočné tienenie? Môžete si vybrať celú radu estetických prvkov. Vnútorné tieniace technika má omnoho menšiu účinnosť, pretože slnečná energia prejde tiež sklom a zmení sa na tepelnú. Patrí medzi lacnejšie tieniace prvky. Najčastejšie sa používajú horizontálne alebo vertikálne žalúzie.
 
 

Vonkajšia tieniaca technika

Vonkajšie tieniace prvky majú veľkú účinnosť, sklo sa ohrieva iba minimálne, v zimnej záhrade s posuvnými dverami. Používajú sa napríklad screenové rolety, markízy, slnolamy a ďalšie prvky. Moderné tieniace prvky pre zimné záhrady môžu byť s elektropohonom a diaľkovým ovládaním.
 
 

Prečo tieniť zimnú záhradu?

Každá zimná záhrada podobne ako skleník potrebuje zatienenie. Prudké slnko môže zatieniť spáliť rastliny a vytvoriť v interiéri nedýchateľné klímu. Tieniaca technika má nízku životnosť a tiež počítajte s vyššími obstarávacími nákladmi. Tienením zimnej záhrady vnesiete do záhrady príjemnú klímu pre rastliny i pre obývanie miestnosti.