7.4.2017
 
Tieniaca technika nie sú len žalúzie a rolety. Vybrať si môžete celú škálu tieniacej techniky.
 
 

Tieniaca technika pre zimné záhrady, terasy a pergoly

Svoju zimnú záhradu, terasu či pergolu môžete zatieniť napríklad predokennými roletami, ale aj markízami či strešnými markízami. Nesmie chýbať zabudovaný elektrický pohon, ovládanie na diaľku a pomocou centrálnych riadiacich systémov. K zatienenie zimnej záhrady možno využívať špecifické tieniace prvky.
 

Zatienenie zimnej záhrady

Často je potreba zatieniť strechu zimnej záhrady a zasklené pergoly. K tomu poslúži strešné markízy. Strechou prechádza veľké množstvo slnečnej energie do zimnej záhrady a je potrebné ju predovšetkým v lete zmierňovať. Dokonale prepracované strešné markízy môžete umiestniť na strechu alebo zavesiť zvnútra pod strechu.
 

Vonkajšie tieniace prvky

Zimné záhrady môžeme opatriť moderné markízou, ktorá je opatrená LED podsvietením. Tieto markízy sa hodí aj na zatienenie terás a pergol. Tieniaca technika v zimnej záhrade pomáha regulovať teplotu, poskytne ochranu celému domu. Markízy zabráni, aby sa sklo ohrievalo maximálne. Je možné používať aj slnolamy či Baldachýn. V kombinácii s klimatizáciou môžete ušetriť aj náklady na energie.
 

Tieniace prvky do interiéru zimnej záhrady

V interiéri zimnej záhrady je možné použiť tiež tieniacu techniku ​​v podobe žalúzií a roliet. Výhodou žalúzií je možnosť regulácie svetla. Vnútorné tieniace prvky sú najlacnejším riešením, ako zabrániť rozohriatie interiéru zimnej záhrady. Rolety ponúka širokú škálu farieb a modelov. Zimná záhrada nám poskytuje možnosť tráviť v nej čas v lete aj v zime. Je preto dôležité o ňu správne starať. Nevyhnutná je správna konštrukcia a použitie izolačné dvojskiel či trojskiel, ktoré v nej zaistí teplo aj v zimných mesiacoch.