10.4.2017
 
Na záhrade si v terase príliš neposedíme. Alternatívou sú zastrešené terasy a zimné záhrady.
 
 

Kovová alebo plastová konštrukcia?

Vybrať si môžete z mnohých štýlov zimných záhrad. Vybrať si môžete oblúkové či stĺpové. Vonkajší vzhľad záhrady prispôsobte vzhľadu domu. Ku klasickému domu zvoľte drevenú konštrukciu, k modernej stavbe hliníkovou alebo plastovou.
 
 

Zimná záhrada pri dome

V prípade, že je zimná záhrada umiestnená pri dome, môžu z nej viesť dvere rovno do záhrady. Zimná záhrada s posuvnými dverami je esteticky dokonalé riešenie. Používajú sa dvojskla aj trojskla, číre aj dymové alebo sfarbené sklá. Dôležitým parametrom sú tepelne izolačné vlastnosti záhrady.
 
 

Dôležité sú základy a správne rozmery

Zimná záhrada rozmiestnené k domu vyžaduje betónové základy. Pod podlahou zimnej záhrady nezabudnite umiestniť izoláciu. Rozmery zimnej záhrady voľte tak, aby v nej bolo dostatok priestoru pre nábytok, kuchynský kútik i rastliny. Vhodná je plocha okolo 15 m2. Vaša zimná záhrada môže byť rajom pre exotické i tuzemské rastliny, fontánku s rybičkami alebo obrovské akvárium. Je veľa možností, ako svoju záhradu využívať. Dôležité je spočítať správne sklon strechy, aby na nej nezostával sneh, ktorý by mohol rozbiť dosky. Rovnako je potrebné vyberať skutočne odolnú výplň okien.
 
 

Orientácia zimnej záhrady

Nezabudnite tiež na fakt, na ktorú svetovú stranu bude záhrada orientovaná. Ideálne je južná strana, s oknami do voľnej záhrady. Uniknete tak zvedavým pohľadom susedov, kedykoľvek sa rozhodnete v záhrade raňajkovať, večerať či tráviť inak rodinný večer. Rastliny do zimnej záhrady vyberajte podľa toho, či pôjde o vytemperovanou či netemperovanou zimnú záhradu. Nevykurovaná záhrada nemožno využiť ako obytný priestor.