20.4.2017
 
Postaviť si na terasu zimnú záhradu je skvelý nápad, ale je potrebné zvážiť, ktorý typ si zaobstarať. Existujú medzi nimi totiž veľké rozdiely.
 
 
 

Presklený raj

Každý si zimnú záhradu predstavuje ako rozmerný izba, v ktorom sa dá pohodlne žiť, ale tak to rozhodne byť nemusí. Záleží totiž na tom, čo si vyberiete. Nejvkusnější a najrozmernejší záhrady sú samozrejme aj tie najdrahšie. Nejedná sa o žiadne prefabrikáty, ale konštrukcia stavané na mieru. Takáto zimná záhrada na terase bude dokonale pasovať. A to nielen po stránke technickej, ale hlavne architektonické. Pripravte si ale minimálne pár tisíc. Zariadenie interiéru v tom samozrejme započítané nie je.
 
 

Triezvejší typy

Oveľa prostěji vyzerajú lacné zimné záhrady. Sú rozmerovo oveľa štíhlejšie a o rôzne možnosti, ako je potrebné vetranie pomocou strechy, budete tiež ochudobnení. Avšak v tomto prípade záleží na tom, čo hľadáte. Ak nemáte príliš vysoké nároky, môžu byť stavebnicovej zimnej záhrady pre vás naopak viac než prijateľné. Lacno tak môžete dostať zastrešenú terasu, ktorú, na rozdiel od pergoly, možno využívať dvanásť mesiacov v roku. To rozhodne nie je málo.
 
 

Vnútorné vybavenie

Využitie zimných záhrad je široké a od toho sa bielizeñ aj vnútorné vybavenie. Inak bude vyzerať priestor, kde chcete čerpať energiu a inšpiráciu, iný vzhľad bude mať pracovňa. Existujú aj jedinci, ktorí hľadajú miestnosť pre športové vyžitie. Takí si iste do záhrady dotiahnuť minimálne rotoped a žinenku. V každom prípade by však v záhrade nemali chýbať rastliny, pre ktorých je táto miestnosť ideálne. Svieti na ne slnko a sú zároveň v teple.
 
 

Lacné neznamená zlé

Nie každý môže mať na konte milióny, preto ani každý nemá zimnú záhradu na mieru. Nie je to ale potrebné, ak sa uspokojíte s menšími priestormi a zmierite sa s drobnými dizajnovými nedostatkami, môžu vás lacnejšie zimné záhrady príjemne prekvapiť.