21.4.2017
 
Chcete si vybudovať zimnú záhradu? Hodí sa k novostavbám i starším domom.
 
 

Krásna zimná záhrada

Dôvodov, prečo si ľudia obľúbili zimnné záhrady a zasklené pergoly. Hlavným dôvodom je túžba užívať si po celý rok možnosť posedenia v spojení s prírodou. Ďalším dôvodom potom je ekonomická stránka veci.
 
 

Výhody zimnej záhrady

Jednou z výhod je využívanie zimnej záhrady po celý rok. Zimné záhrady celoročné môžete po celý rok využívať, bez toho aby ste boli niečím obmedzeni. Zimná záhrada je ideálny pre tých, ktorí nechcú tráviť celú zimu v obývačke pri televízii. Ide o jednoduchý spôsob, ako si dom rozšíriť o ďalšie obytnú plochu, ale aj tiež o priestor, kde sa bude dariť vašim kvetinám. Aby skutočne záhrada fungovala ako má, je vhodné ju orientovať na južnú stranu. Slnečné lúče budú aj v zime záhradu spoľahlivo vyhrievať.
 

Oáza pokoja a pohody

 
Vo veľkom dome oceníte priestor, kde vás nikto nebude rušiť. Zimná záhrada nemusí byť len miestom pre pestovanie rastlín, ale možno do nej tiež umiestniť náradie, urobiť si z nej pracovňu s výhľadom do záhrady. Neviete, aké rastliny v záhrade pestovať, pomôžu vám skúsení odborníci. Je potrebné vždy zvážiť možnosti domu a aké požiadavky na zimnú záhradu máte.
 
 

Zimná záhrada ako izolácia domu

Moderná zimná záhrada má skvelé izolačné vlastnosti. Zníži sa náklady na vykurovanie, môžete ju doplniť aj o solárne kolektory. Aby sa účinnosť záhrady čo najväčší, konzultujte jej stavbu i výber materiálu so skúsenými odborníkmi. Každá orientácia ponúka svoje špecifiká, preto je potrebné zvážiť, či sa vám zimná záhrada oplatí.