24.4.2017
 
Hľadáte možnosti, ako rozšíriť obytný priestor vášho rodinného domčeka bez toho, aby ste museli pristúpiť k prístavbe?
 

Krytá terasa

Najlepším riešením je zaobstarať si zimnú záhradu. Zimná záhrada na terase prakticky tvorí ďalšiu novú miestnosť domu a je len na vás, čo s novým izbou urobíte. Keďže sa jedná o presklené priestory, darí sa v nich okrasným rastlinám, ktoré sú na slnečných lúčoch závislé. Urobiť ale zo zimnej záhrady obyčajné skleník, ktorý si ľahko kúpite za pár tisíc, nie je úplne šťastné riešenie. Flóra by mala hrať iba doplnkovú úlohu.
 
 

Interiérové ​​vybavenie

Každý si však môže svoju zimnú záhradu využívať podľa vlastných preferencií. Väčšina majiteľov ale prevádzkuje záhradu ako kryté vonkajšie posedenie. K tomu stačí klasický záhradný nábytok. A nemusí byť ani z dreva. V súčasnosti existujú aj rôzne kovové súpravy, ktoré sú nielen odolné, ale aj dobre vyzerajú. Mnoho záhradných architektov dokonca kov preferuje pred drevom, teda sa nemusíte báť, že by ste v tomto urobili zásadnú chybu. Vkus totiž nemá normy.
 
 

Rôzne tvary

Samotná cena zimných záhrad nie je nijako závratná, musíte sa ale pohybovať v nižších kategóriách. Lacné zimné záhrady nemusí zákonite postrádať eleganciu záhrad postavených na mieru, len môžete mať problém skĺbiť ich s architektúrou domu. Ťažkostí môže byť aj fakt, že stavebnicové zimné záhrady si musia majitelia zostaviť sami. Nie každý je totiž manuálne zručný a pri myšlienkach na ťažkú ​​prácu mnohí aj omdlievajú. Tak strašné to ale rozhodne nie je. Naviac sa dá väčšinou dopredu dohodnúť s dodávateľom, ktorý za menší peniaz montáž zariadi sám.
 
 

Vhodný doplnok

Ani tie najlacnejšie zimné záhrady zas tak lacné nie sú, aj keď ich cena je už znesiteľná. Tak či onak, ak sa rozhodnete investovať do tohto preskleného výklenku, najskôr ľutovať nebudete. Nový izbu nie je iba úžitkový, ale plní aj dekoratívnu úlohu.