3.5.2017
 
Chcete premeniť vašu terasu alebo balkón na zimnú záhradu, ktorá vám bude robiť radosť aj v zimnom období? Dôležitú úlohu hrá vykurovania.
 

Stavebné úpravy

Na začiatku sú stavebné úpravy balkóna alebo terasy. Každá zimná záhrada potrebuje pravidelné vetranie aj tienenie. V každom prípade je potrebné využívať žalúzie alebo rolety. Pri výbere zelených rastlín sa nemusíte nijako obmedzovať. Vykurovaná zimná záhrada umožní pestovať rastliny pri optimálnych teplotách 21-22 stupňov Celzia.
 
 

Pozor na škodcov

Pokiaľ chcete mať zimnú záhradu s posuvnými dverami chladnejšie, aj tak sa môžete v zimných mesiacoch kochať svojimi kvitnúcimi rastlinami. V zimnej záhrade môžete pestovať azalky, begónie, orchidey alebo napríklad kalanchoe. Dôležité je záhradu pravidelne zalievať a dbať pritom veľký pozor na škodcov, najčastejšie roztočce a vošky.
 

 

Bylinky aj v zime

Zimná záhrada a zasklená pergola majú ešte jednu výhodu. Môžete si tu vysadiť nielen rôzne stromčeky a dekoratívne kríčky, ale aj bylinky. Obľúbené sú tiež stromčeky s farebnými listami ako sú napríklad Cornus. Dariť sa tu bude aj bylinkám ako je bazalka, majorán či oregano.
 
 

Oáza pokoja v zime

Vaša zimná záhrada je oáza pokoja aj v zime. Môžete si vybrať zo širokej škály kvetín. Zimnú záhradu nezabudnite vybaviť pohodlným nábytkom, napríklad z umelého ratanu. Veľkú terasu či zimnú záhradu môžete doplniť aj o krb, gril alebo napríklad menšie kuchynský kútik, kde pripravíte priateľom čaj či kávu. Zariadiť si zimnú záhradu je úplne jednoduché, stačí sa držať svoje peňaženky a vkusu.