5.5.2017
 
Zimné záhrady sú preskleným priestorom, ktorý má za úlohu nielen rozšíriť obytný priestor, ale tiež dom viac prepojiť s prírodou.
 
 

Určite zeleň

Vybaviť zimnú záhradu možno mnohými spôsobmi, ale nikdy by ste nemali zabudnúť na rastliny. Nie je nevyhnutné záhradu prerábať na školiace centrum pre študentov botaniky, ale rozhodne by bola škoda nevyužiť ich hlavných predností, teda prístup svetla a tepla. Veď zimné záhrady fungujú hlavne ako relaxačné centrum domu. Uchýliť sa do slnkom prežiareného izby presýteného vôňou flóry je skutočne ten najlepší liek na všetky stresy.
 
 

Plastový nábytok

Ak sa nechcete oddávať relaxácii pri sedení na zemi, mali by ste si zaobstarať do záhrady nábytok. K obyčajnému posedenie bohato postačí nábytok z plastu. Ten je k dostaniu v mnohých farebných variáciách, ale čo sa týka tvaru, je na tom dosť bledo. Je ale lacný a netreba sa o neho akokoľvek starať. Ak nechcete však využívať zimnú záhradu len na naberanie energie, ale aj k občasnému posedenie s priateľmi, rozhodne by bolo lepšie siahnuť po reprezentatívnejším posedenie.
 

 

Drahšie varianty

Nech sa na to pozriete z akéhokoľvek uhla, do zimnej záhrady pri dome sa najviac hodí nábytok z dreva. Prírodný materiál ešte viac podčiarkne atmosféru preskleného izby. Problémom môže byť ale cena. Drevený nábytok nie je práve najlacnejšie, navyše sa musíte starať o jeho údržbu. Nemáte-li ale problémy s peniazmi a môžete si dovoliť siahnuť hlbšie do vrecka, kúpte si ratanové sedenie. Táto exotická drevina nielenže vyzerá dobre, ale je rovnako aj extrémne odolná. Dokáže hrdo čeliť aj drevokaznému hmyzu. A to úplne bez náterov.
 
 

Rôzne doplnky

Nielen nábytok je dôležitý, zimnú záhradu s posuvnými dverami by ste mali vybaviť aj rôznymi užitočnými propriety ako sú žalúzie alebo klimatizácie. Akonáhle prídu trópy a slniečko začne vyťahovať pazúry, obaja doplnky ešte radi oceníte.