12.5.2017
 
Vonku je zima, nedá sa tam sedieť. Aj tento problém je možné vyriešiť pomocou zimnej záhrady alebo presklené terasy. Výstavba zimnej záhrady nepatrí medzi najlacnejšie, však si potom môžete dopriať veľký komfort v podobe posedenia v teple a pritom na dosah prírody.
 
 

Zimná záhrada kamarátia so všetkými ročnými obdobiami

Obstaranie zimnej záhrady nie je len jednostranne účelné, naopak pomôže uspokojiť potreby všetkých členov domácnosti nehľadiac na ich vek. V prípade temperovanej zimnej záhrady môžete pestovať celý rad rastlín. Zimná záhrada stojaci na kraji domu je posedenie pre rodinu, bez narušenia súkromia.
 

 

Doprajte si teplo a slniečko

Stavebnicová zimná záhrada umožní užiť si blahodárnych slnečných a lúčov tepla. Stačí si do zimnej záhrady zaobstarať pohodlná kresielka alebo pohovku. Vzhľad zimnej záhrady by mal byť atraktívny a dobre prepracovaný. Zásadnú úlohu hrá i veľkosť zimné záhrady. Nadmerne veľký priestor bude mať vysoké náklady na energie. Stavte vždy na špičkové materiály.
 
 

Okno do neba

Zimné záhrady a presklené pergoly sú oknom do neba. U zimnej záhrady sa neriešia len jej krása, ale aj spôsob vykurovania, tienenie, vetranie, prípadné drobné úpravy, ktoré je potrebné počas realizácie vykonať. Výhodnú alternatívou je podlahové kúrenie, moderné tieniace prvky a posunovacie dvere.
 

Nechajte to na profesionáloch

Vzhľadom k tomu, že je zimná záhrada zložitý konštrukčný prvok, prenechajte jej budovanie profesionálom. Zaobstarať si môžete hotové riešenie v podobe stavebnice, avšak aj v tomto prípade si ju nechajte zmontovať odborníkmi, ktorí vedia, ako má zimná záhrada správne fungovať.