12.6.2017
 
S konštrukciou zimnej záhrady by sme mali počítať už v samotnom projekte. Len tak bude nevyhnutnou súčasťou domu. Jej obytná plocha by mala byť aspoň 15 m2. Mala by byť pohodlná na obývanie, v zime by v nej malo byť teplo, v lete chládok. Rastliny môžeme vyberať inšpirovaní Stredomorím.
 
 

Akú zimnú záhradu?

Vybrať si môžete z mnohých typov zimných záhrad. Riešením sú tiež zasklené pergoly, ktoré môžete využívať po celý rok. Moderné sú zimné záhrady so sklom bez rámu série Openspace. Ide o elegantné riešenie na mieru každej záhrade. Obvodové steny sú vyrobené z bezpečnostného skla, s posuvnými segmenty. Jedná sa o dizajnové zastrešenie terasy. Zvýšite tak architektonickú hodnotu svojho domu.
 

Posuvné zastrešenie

Zimné záhrady s posuvnými dverami predstavuje napríklad model posuvné zastrešenia One Trade, ktoré slúžia ako zimná záhrada. Farba aj rozmery sú pevne dané, na zákazku možno vyrobiť rôzne veľkosti zastrešenia. Krytina je číry polykarbonát, ktorý má dobrú priepustnosť svetla, je ľahký a nenáročný.
 
 

Aké rastliny?

Inšpirujte sa krásou zimných záhrad a kúpte si do nej subtropické rastliny. Obľúbené sú fuchsie a niektoré odrody begónií, ktoré sú chránené pred vetrom a dažďom. Vonku by nepřečkaly, v zimnej záhrade si môžete dosýta užiť ich kvetov. Cez zimu potrebujú odpočinok a miernu zálievku, potom sa z nich stanú trvalky vašej zimnej záhrady.
 
 

Náročné rastliny

Aj náročné rastliny zvládnete v zimnej záhrade pestovať. Niektoré majú rady slnko, niektoré naopak sucho. V zimnej záhrade či na terase ich môžete pestovať v solitérnych nádobách, ľahko tak zvládnete zálievku, prípadne umiestnenie rastlín v polotieni či tieni.