18.6.2017
 
Zimná záhrada je architektonickým príspevkom k domu, ktorý má za úlohu nielen rozširovať obytný priestor, ale tiež pôsobiť ako estetická zložka.
 
 
 

Primeraná cena

V posledných dvadsiatich rokoch na trhu pribudlo veľa firiem, ktoré sa výrobou a predajom zimných záhrad zaoberajú. Vďaka veľkej konkurencii klesá ich cena a presklený izba so v súčasnosti dá zaobstarať za veľmi príjemné ceny. Menšie zimná záhrada vás vyjde okolo dvoch tisíc euro, čo je veľmi slušné. Na tom, ako hlboko budete musieť siahnuť do peňaženky, nezáleží len na veľkosti ale aj na použitých materiáloch. Plastové a hliníkové konštrukcie bývajú lacnejšie ako drevené záhrady, ale nie je to vždy pravidlom.
 
 

Spojenie interiéru s exteriérom

Zimná záhrada je v podstate plynulé prepojenie vnútra domu s vonkajším svetom, najčastejšie s dvorom. Aj preto sa záhrady používajú hlavne k odpočinku a načerpanie energie. Aby sa celý efekt ešte zvýraznil, je dobré interiér osviežiť aj rôznymi okrasnými rastlinami, ktoré poskytujú nielen potechu pre oči, ale aj pre nos. Obľúbené sú hlavne orchidey a ibišteky, ale v zimných záhradách sa skvele darí aj citronovníkům a banánovníkom.
 
 

Zastrešenie bazéna

Majitelia bazénov môžu stavebnicovú zimnú záhradu využiť na jeho zastrešenie a tým značne predĺžiť kúpaciu sezónu. Je to aj výrazný bezpečnostný prvok. Hlavne menšie deti sa môžu pri hraní na záhrade zatúlať k bazénu a ľahko spadnúť do vody. Akonáhle ale bude bazén zabezpečený, k žiadnej podobnej nehode nemôže dôjsť. Je logické, že takto použitá zimná záhrada by nemala byť z dreva, ktoré vlhkosť poškodzuje, ale najlepšie z plastu.
 
 

Zvýši sa cena domu

Akonáhle si zaobstaráte k domu zimnú záhradu, vyskrutkujete tým hore jeho cenu. Ďalšie izba, navyše prepojený s prírodou, je výborná akvizícia, ktorá sa rozhodne oplatí. Zvlášť, keď sú ceny zimných záhrad v tejto dobe tak priaznivé.