19.6.2017
 
Zimné záhrady moderného strihu sú už celé jedno storočie veľmi ceneným architektonickým prvkom, ktorý nielen rozširuje obytné priestory, ale úzko prepája dom s prírodou.
 
 
 

Dôležitý je účel

 
Ak sa rozhodnete zaobstarať si zimnú záhradu k domu, mali by ste zvážiť, aký bude jej účel. Podľa toho, či potrebujete skleník, miestnosť pre posedenie s priateľmi, pracovňu či presklený obývačka, bude výsledný projekt vyzerať. Zásadná nie je iba veľkosť celej záhrady, ale aj jej vnútorné vybavenie. To môže byť mnohokrát aj drahšie ako záhrada samotná. Nemenej dôležitým faktorom je aj výber miesta. Na južnej strane slniečko príliš hreje, sever je naopak až príliš chladný. Obvyklým kompromisom je nasmerovať záhradu na juhovýchod.
 
 

Domáce krytý bazén

 
Zimná záhrada nemusí slúžiť iba ako ďalšia izba pri dome, ale vďaka nej si možno predĺžiť aj kúpaciu sezónu. S kvalitným vykurovacím systémom to ide aj na neurčito. Samozrejme musíte mať vonkajší bazén. Zastrešenie bazéna vám nielen umožní užívať si plávanie počas chmúrneho počasie, ale aj ochrániť vodnú plochu pred nečistotami zvonku.
 
 

Postavte si ju sami

 
V súčasnosti už nemusíte kontaktovať architekta, keď si pri dome chcete zariadiť zimnú záhradu a presklenou pergolu. Môžete si zaobstarať finančne výhodný prefabrikát, ktorý si zložíte sami. Konštrukcia stavebnicových zimných záhrad nie je ktovieako zložitá a montáž sa tak dá zvládnuť aj počas jediného dňa. Problém môže byť v architektúre záhrady, ktorá nemusí byť vždy kompatibilné s architektúrou domu. V tom je výhoda projektov vyrobených na zákazku. Skúsený profesionál vždy dokáže navrhnúť zimnú záhradu tak, aby tvorila s bezprostredným okolím kompaktný celok. Avšak za výrazne vyššiu cenu.
 
 

Oplatí sa

 
Zimná záhrada na terase nie je iba ďalším izbou, ktorý si môžete sformovať úplne podľa svojich predstáv, ale aj estetickú súčasťou celého pozemku. V prípade stavebnicových typov sa navyše nejedná o drahú záležitosť.