2.8.2017
 
Predtým boli zimné záhrady symbolom bohatstva a úspechu. Dnes je symbolom relaxu, pohody a pokoja.
 
 
 

Slnečné lúče sú zadarmo

 
Každý presklený priestor umožní využívať skleníkový efekt, kedy sa krátkovlnné slnečné žiarenie premení v dlhovlnné, ktoré nemôže prenikať späť cez sklo. Lacná zimná záhrada potrebuje mať ako každá stavba solídne základy. Mali by byť v nemrznúcej hĺbke. Ako bude zimná záhrada funkčná potom rozhodujú použité materiály.
 
 

Na čom záleží?

 
Ako bude stavebnicová zimná záhrada fungovať potom záleží predovšetkým na uhle dopadu slnečných lúčov, prúdenie tepla i cirkuláciu vzduchu. Všetko je možné ovplyvniť umiestnením zimnej záhrady, jej polohou voči domu, natočením stavby k určitej svetovej strane.
 
 

Zimná záhrada

 
Stavba zimnej záhrady s posuvnými dverami by mala byť skôr široká, než vysoká. V lete budú dopadať slnečné lúče zhora na strechu. Pokiaľ nie je teplo odvádzané, je potreba zimnú záhradu v tej dobe zatieniť. Nevyhnutný je tiež správny výber konštrukcie.
 

 

Materiál konštrukcie

 
Z materiálov sú obľúbené hliníkové systémy. Hliníková konštrukcia v kombinácii s drevom vykazuje lepšie statické vlastnosti. Na trhu sa stretnete aj s celodrevenou konštrukciou, prípadne kombinácii dreva a hliníka. Zimnú záhradu je možné si objednať na kľúč, čo vám ušetrí veľa starostí. Dodávateľ vám vytvorí riešenie priamo na mieru vášmu domu. Dôležité je zvoliť tiež správny tvar konštrukcie. Zvážte, či bude zimná záhrada vykurovaná alebo nie, akým spôsobom bude riešené vetranie. Nevykurovaná záhrada je energeticky menej náročná, ale nie je obývateľná v zimnom období. Vykurovanú zimnú záhradu možno využívať ako pracovňu, izba pre návštevy, jedáleň či domáci wellness, apod.