8.8.2017
 
Vlastnosti zimnej záhrady nezávisí len na samotnej konštrukcii, ale hlavne na výplni. Jej vlastnosti určujú, či ak sa bude dať používať záhrada po celý rok alebo len v teplejších mesiacoch.
 
 

Sklenená klasika

 
Najčastejšie sa ako výplň zimnej záhrady používa sklo. Je lacné a priehľadné. Zvyčajne sa nepoužíva čisté číre sklo, ale jeho zafarbená verzie. Samotné tónovanie môže mať hneď niekoľko farebných odtieňov. Uchrániť interiér zimnej záhrady pred slnečnými lúčmi ide ale aj vnútornými žalúziami. Klasické jednovrstvové sklo však nie je vhodné pre záhrady, ktoré majú plnohodnotne fungovať aj cez zimu. V takom prípade je oveľa lepšie použiť síce drahšie, ale za to oveľa efektívnejšie dvojsklo.
 
 

Umelý polykarbonát

 
Veľmi obľúbeným materiálom je aj polykarbonát. Dodáva sa v čírej variante, ktoré je od skla na nerozoznanie alebo v podobe komôrkové dosky, cez ktorú je ale výhľad značne zhoršený. Skrze priehľadnú verziu síce možno vidieť dobre, ale zimná záhrada s posuvnými dverami a presklená pergola z komôrkového polykarbonátu má oveľa lepšie izolačné vlastnosti. Samotný polykarbonát je v oboch variantoch veľmi odolný a jeho zničeniu pri bežnom užívaní nie je príliš pravdepodobné. Bez problémov zvládne odolávať aj dlho trvajúcemu krupobitiu bez akýchkoľvek následkov. Aj preto sa u zimných záhrad používa hlavne k tvorbe striech.
 
 

Akrylát

 
Zimná záhrada sa dá tiež zaskliť akrylátom. Nemá síce také výrazné termoizolačné vlastnosti, ale oveľa lepšie vyzerá a je priehľadný aj vo zdvojené variante. Akrylát sa bežne nepoužíva u záhrad, ktoré majú fungovať po celý rok, ale ak hľadáte priestor, kam uložiť rastliny na prezimovanie, záhrada obdarená touto výplňou je na to ideálne.
 
 

Kombinácia

 
Nie je vždy nutné použiť na zasklenie iba jeden druh materiálu. Niektoré výplne je vhodnejšie využiť pre tvorbu stien, iné zase dobre poslúži ako zastrešenie.