16.8.2017
 
Túžite po zimnej záhrade? Potom je dôležité vedieť, čo od nej čakáte. Ak nemáte jasno, aký model zvoliť, potom sa vyberte do najväčšieho Showroome, ktorý leží asi 2 km od Říčan pri Prahe a ponúka neobmedzené množstvo zimných záhrad.
 

8.8.2017
 
Vlastnosti zimnej záhrady nezávisí len na samotnej konštrukcii, ale hlavne na výplni. Jej vlastnosti určujú, či ak sa bude dať používať záhrada po celý rok alebo len v teplejších mesiacoch.
 

 
2.8.2017
 
Predtým boli zimné záhrady symbolom bohatstva a úspechu. Dnes je symbolom relaxu, pohody a pokoja.
 

 
25.7.2017
 
Premýšľali ste niekedy nad stavbou zimnej záhrady? Ak máte rodinný dom a dostatok financií, potom rozhodne neváhajte.

19.7.2017
 
Chcete si vybudovať altánok, terasu alebo zimnú záhradu? Nepáči sa vám ani jeden variant? Zaujať by vás mohlo mobilné zastrešenie terasy, ktorá v sebe spája výhody všetkých typov vonkajšieho posedenia.
 

 
13.7.2017
 
Terasu v rodinnom i bytovom dome nemusíte využívať len pár mesiacov v roku. Zimné záhrady vám ponúknu obytný priestor, ktorý môžete využívať po celý rok.

6.7.2017
 
 
Zaobstarať si zimnú záhradu je vždy veľkým krokom. Nový obytný priestor rozhodne nie je na zahodenie, zvlášť ak sa dá dnes kúpiť za slušné peniaze.

29.6.2017
 
 
Bez záhradného nábytku sa nezaobídeme v žiadnej zimnej záhrade, na terase či pri bazéne. Svoje miesto tu majú aj servírovací stolík, záhradné hojdačky a najrôznejšie taburety.

 
22.6.2017
 
Každý z nás túži si v zime dopriať kúsok leta. Máte balkón či stodolu plnú nepotrebných vecí? Premeňte je v útulnú zimnú záhradu. Ide o estetický a jednoduchý spôsob, ako využívať celoročne terasu, prípadne zväčšiť obytný priestor domu. Zimná záhrada patrí medzi technicky náročné stavby.
 

21.6.2017
 
Zimné záhrady v posledných rokoch zažívajú veľký boom. Vďaka tomu, že sa v súčasnosti koná z väčšej časti o prefabrikáty, ich cena povážlivo klesá. Zaobstarať si presklený izbu tak dnes môže oveľa viac ľudí.
 

20.6.2017
 
 
Bazén aj zimná záhrada sú dnes už neoddeliteľnou súčasťou mnohých rodinných viliek. Oba typy stavieb môžu fungovať oddelene, ale aj spoločne.

19.6.2017
 
Zimné záhrady moderného strihu sú už celé jedno storočie veľmi ceneným architektonickým prvkom, ktorý nielen rozširuje obytné priestory, ale úzko prepája dom s prírodou.
 

18.6.2017
 
Zimná záhrada je architektonickým príspevkom k domu, ktorý má za úlohu nielen rozširovať obytný priestor, ale tiež pôsobiť ako estetická zložka.
 

 
15.6.2017
 
Príchod chladného jesenného počasia zvyčajne ohlasuje koniec posedávanie na terase. Ak teda nevlastníte zimnú záhradu.

14.6.2017
 
Riešiť nedostatok priestoru v rodinnom dome sa dá nielen prístavbou, čo je drahé a náročné, ale aj kúpi zimnej záhrady.

13.5.2017
 
Nosnú konštrukciu zimných záhrad tvoria tenké hliníkové profily. Takto poňatá konštrukcia splní nároky na tepelnú ochranu aj životnosť konštrukcie.

12.6.2017
 
S konštrukciou zimnej záhrady by sme mali počítať už v samotnom projekte. Len tak bude nevyhnutnou súčasťou domu. Jej obytná plocha by mala byť aspoň 15 m2. Mala by byť pohodlná na obývanie, v zime by v nej malo byť teplo, v lete chládok. Rastliny môžeme vyberať inšpirovaní Stredomorím.
 

22.5.2017

Nový izbu nemusí byť len snom. V prípade, že si kúpite zimnú záhradu, sa sen môže stať realitou.

18.5.2017
 
 
Propojit zimní zahradu s bazénem je velmi praktické řešení. Pokud vám to prostor dovolí, můžete připojit také krb nebo malou tělocvičnu.

17.5.2017
 
Príjemné vonkajšie posedenie aj v mrazivých mesiacoch vám dokáže sprostredkovať iba zimná záhrada.
 

16.5.2017
 
Odpočinok v záhrade má veľký vplyv na našu psychiku a zdravie. Zimná záhrada umožní užiť si slnečné lúče po celý rok, bez ohľadu na ročné obdobie a teploty.
 

15.5.2017
 
Výber nábytku na záhradu môže byť zložitý. Niekto dáva prednosť drevu pre jeho prírodný vzhľad, ďalší zase preferuje odolnosť kovu či plastu. V prípade voľby ratanu môžete mať oboje.
 

12.5.2017
 
Vonku je zima, nedá sa tam sedieť. Aj tento problém je možné vyriešiť pomocou zimnej záhrady alebo presklené terasy. Výstavba zimnej záhrady nepatrí medzi najlacnejšie, však si potom môžete dopriať veľký komfort v podobe posedenia v teple a pritom na dosah prírody.
 

11.5.2017
 
Túžite po zimnej záhrade? Viete, ako má byť veľká? Aký je vhodný materiál? Prinášame vám veľa dôležitých informácií, ktoré vám uľahčia výber.
 

10.5.2017
 
Zimná záhrada, priestor, kde môžete relaxovať alebo si v ňom vytvoriť pracovňu.
 

 
9.5.2017
 
Zimné záhrady sú veľmi výhodnou kúpou. Nielenže nafúknu obytný priestor, ale poskytnú vám aj možnosť využívať verandu aj v mesiacoch, kedy zvyčajne padá sneh.
 

5.5.2017
 
Zimné záhrady sú preskleným priestorom, ktorý má za úlohu nielen rozšíriť obytný priestor, ale tiež dom viac prepojiť s prírodou.
 

4.5.2017
 
Exotické palmy sú otužilé, ale mráz im vadí. Ak ich máte cez leto v kvetináči v záhrade, na zimu ich môžete presťahovať do zimnej záhrady.
 

3.5.2017
 
Chcete premeniť vašu terasu alebo balkón na zimnú záhradu, ktorá vám bude robiť radosť aj v zimnom období? Dôležitú úlohu hrá vykurovania.

2.5.2017
 
Drevo ako stavebný materiál bolo v našich končinách donedávna používané hlavne k stavbe chat, prípadne menších konštrukcií ako sú altány. Vďaka trendu posledných rokov sa drevo presadzuje nielen pri stavbe tradičných rodinných domov, ale aj iných typov budov.
 

28.4.2017
 
Severský či škandinávsky štýl bývania je v posledných rokoch u nás veľmi obľúbený. Tento štýl môžete preniesť aj do interiéru zimnej záhrady.

27.4.2017
 
Vyberať rastliny do zimnej záhrady je potrebné podľa typu zimnej záhrady aj jej orientácia voči svetovým stranám.

26.4.2017
 
Zimná záhrada je riešením, ako si predĺžiť v zime pobyt v prírode. Zastrešená terasa či zimná záhrada ponúka veľa možností využitia. Aké prvky v nej nesmie chýbať?
 

24.4.2017
 
Hľadáte možnosti, ako rozšíriť obytný priestor vášho rodinného domčeka bez toho, aby ste museli pristúpiť k prístavbe?

21.4.2017
 
Chcete si vybudovať zimnú záhradu? Hodí sa k novostavbám i starším domom.

20.4.2017
 
Postaviť si na terasu zimnú záhradu je skvelý nápad, ale je potrebné zvážiť, ktorý typ si zaobstarať. Existujú medzi nimi totiž veľké rozdiely.
 

19.4.2017
 
O zimnej záhrade sa tvrdí, že vám zníži až polovicu nákladov na vykurovanie. Ak však pri jej stavbe nedodržíte konštrukčné zásady, je vám skôr finančné ťažkostí.
 

18.4.2017
 
Posedenie na terase je v lete veľmi príjemné. V zime by sme často tiež uvítali dať si raňajky či pohárik vína na terase. Riešenie prinesie zastrešenie terasy, z ktorej razom máte zimnú záhradu.
 

14.4.2017
 
Přifouknutí svojho obydlia nemusíte nutne dosiahnuť iba prístavbou, existujú aj jednoduchšie riešenie. Trebárs v podobe zimných záhrad.

13.4.2017
 
Pristavovať k domu nový izba nie je príliš ekonomicky výhodné. A to nehovoriac o tom, že je potrebné vybaviť si stavebné povolenie. Novú miestnosť nemusí tvoriť len tehly a malta, ale aj zimná záhrada.

11.4.2017
 
Stavba zimnej záhrady je náročná, preto je vhodné prenechať jej návrh, výber materiálu aj konštrukčné riešenie odborníkom.

10.4.2017
 
Na záhrade si v terase príliš neposedíme. Alternatívou sú zastrešené terasy a zimné záhrady.

7.4.2017
 
Tieniaca technika nie sú len žalúzie a rolety. Vybrať si môžete celú škálu tieniacej techniky.
 

5.4.2017
 
Zimnú záhradu si kupujeme, aby sme boli v kontakte s prírodou, mali k dispozícii zeleň aj uprostred zimy.
 

4.4.2017
 
Zdá sa vám, že doma jeden o druhého zakopávate a nemáte ani minútku pokoja? Nechajte si na verande vybudovať nový izba. Nie je to nič zložité a za vhodných podmienok ani drahého.
 

3.4.2017
 
Zimné záhrady môžu byť plné zaujímavých rastlín a ich rozmanitých druhov a foriem.
 

 
Prosklená obytná miestnosť nám pridáva ďalší obytný priestor navyše. V lete je potrebné zvoliť správne vetranie a zatienenie.
 

Chcete si zeleň v záhrade užívať, aj keď práve prší? V súlade s prírodou môže byť vaša zimná záhrada.

 
Zimnú záhradu môžete premeniť v botanický kútik, kde popustíte uzdu svojim pestovateľským vášňam.
 

Zimná záhrada je veľmi príťažlivým prvkom každého domu či záhrady. V lete či v zime, za každého počasia môžete tráviť príjemné chvíľu v zeleni.
 

 
Radi by ste svoj dom o niečo rozšírili, ale do nákladného a dlhého stavanie sa vám veľmi nechce? Zimná záhrada je vítaným kompromisom, ktorý dokáže vaše obydlie trochu nafúknuť a navyše ho prepojiť s prírodou.

 
Je zimná záhrada ešte stále luxusom? O realizáciu zimnej záhrady uvažuje čoraz viac ľudí.
 

 
Každá reštaurácia, ktorá má predzáhradku, sa v lete teší veľkej obľube. Vyberte si vhodné tienenie, ktoré predĺžia sezónu vonkajšieho posedenia.
 

Do studenej zimnej záhrady dajte muškáty, do temperované napríklad oleandre.

Pergoly s rolovacím tienením sú ideálnym doplnkom nielen domu či záhrady, ale tiež napríklad krčmičky so záhradkou.
 

Celoročné kúpanie v bazéne si môžete splniť ľahko. Stačí si vhodný bazén umiestniť do zimnej záhrady.

Zimná záhrada slúži ako obývacia izba, skleník, kuchyňa, jedáleň, pracovňa i spálňa. Je ideálnou náhradou posedenie na terase, keď to počasie a vonkajšej teploty nedovoľujú.